בחנו את עצמכם: האם מתאים לכם להקים עסק?

הקמת עסק חדש היא חוויה ייחודית במינה המשלבת התרגשות רבה מצד אחד וחששות גדולות, מצד שני. ניהול עסק, במיוחד בראשית דרכו וכן בהמשך, מצריך מיומנויות ותכונות נוספות אשר חיוניות להצלחתו – אז איך תדעו אם אתם מתאימים להקים עסק?

גיל זקלר מאמן עסקי מציע שתבחנו את עצמכם על פי חמשת המרכיבים הבאים:

גיל זקלר

עסק מוצלח (Ambro)

1. האם נוח לכם עם לקיחת סיכונים? להיות הבוסים של עצמכם זה אומר לקבל את ההחלטות הקשות. יזמות משמעותה לקיחת סיכונים ופעילות בסביבה של אי ודאות. האם אתם מאלה שמוכנים לקחת סיכונים מחושבים? אם כן המשיכו בקריאה.

2. האם אתם יודעים לנהל מו"מ? כבעלים של עסק ניהול מו"מ יהיה לחם חוקכם ביום יום, החל מהשכרת המבנה עבור דרך ספקים ולקוחות וכלה בגיוס עובדים.

3. האם אתם עצמאיים? להיות יזם זה לקבל את ההחלטות בעצמך, זה לסמוך על היכולות והאינסטינקטים שלך, זה להיות מוכן לקבל לא ולהמשיך הלאה.

4. יצירתיות וגמישות מחשבתית: האם אתם מוצאים דרכים חדשות לפתרון בעיות בקלות? על יזמים לחשוב ביצירתיות ובגמישות ולדעת לנצל הזדמנויות.

5. האם יש לכם תמיכה מהסביבה? לפני שאתם פותחים את העסק חשוב ביותר שיהיה לכם סביבה תומכת. בחודשים הראשונים כל זמנכם יושקע בעסק החדש ותאלצו לקבל החלטות רבות אשר חלקן יהיו מאוד משמעותיות, לכן יצירת קבוצה תומכת יכולה לעזור לכם מאוד גן בייעוץ וגם בתמיכה.

 

אודות גיל זקלר

גיל זקלר, הינו בוגר בית הספר הבינלאומי לאימון SUN שהוקם בשנת 1991 בארה"ב ומוכר ע"י האיגוד הבינ"ל לאימון ICF ולשכת המאמנים בישראל.חבר בלשכת המאמנים בישראל. מאמן מוסמך (CCIL).
פורסם בקטגוריה גיל זקלר, הקמת עסק חדש, כללי, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.